Akçakale’de, Suriye sınırında hareketlilik

Urfa’nın Suriye sınırındaki Akçakale ilçesinde, askeri hareketlilik yaşandığına ilişkin bilgiler gelirken, kentin hemen bitişiğinde, Suriye tarafında yer alan Tel Abyad’daki YPG/YPJ bayrakları indirildi, yerine başka bayrak çekilmedi.
Ajans Urfa ve urfanatik.com siteleri, Akçakale’de askeri hareketlilik yaşandığını bildirdi. Yaşanan hareketliliğe ilişkin başka bilgi verilmedi.

Akçakale ile bitişik yerleşim yeri olan Suriye tarafındaki Tel Abyad’da ise bölgeyi kontrol altında tutan YPG/YPJ güçlerinin bayrakları indirildi. Söz konusu bayrağın bugün öğleden sonra indirildiği bildiriliyor. Akçakale’den rahatlıkla görülen söz konusu bayrağın yerine başka bir bayrak ya da flama ise asılmadı. 
Öte yandan Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı ABD öncülüğünde kurulan Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından paylaşılan bir tweet’te, “Suriye’nin kuzeydoğusundaki ortaklarımız, bölgeyi IŞİD’den kurtararak daha iyi, barış ve istikrar içinde yaşanabilecek bir gelecek için kendilerini feda ettiler” denildi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ