9 şiddetindeki deprem ve tsunaminin ilk kez yayınlanan görüntüleri

Japonya’da 2011 yılında 9 şiddetindeki depremin ardından yaşanan tsunami felaketine ilişkin ilk kez yayınlanan havalimanında çekilen bir görüntü felaketin boyutlarını gözler önüne serdi.


Japon ANN News kanalının geçen Ocak ayında ilk kez yayınladığı, 2011 yılındaki büyük tsunamiye sebep olan 9 şiddetindeki depremin havalimanında çekilmiş görüntüleri internette büyük ilgi gördü. Kısa sürede 2 milyon kişinin izlediği görüntülerde, 2 buçuk dakika süren 9 şiddetindeki deprem ve sonrasında yaşananlar yer alıyor.

DARMADAĞIN ETTİ


Bir yolcu tarafından çekilen videoda ilk olarak, depremden sonra masaların altına saklanan diğer yolcular ve darmadağın olan restoran görülüyor. Videonun 3. dakikasından itibaren de havalimanından dışarı çıkan yolcular ve personelin görüntüsü var. Büyük sarsıntıya rağmen, bina ve yollarda herhangi bir yıkılma görülmüyor. Videonun ilerleyen bölümlerinde ise depremin neden olduğu tsunami ile birlikte havalimanının sular altında kalışı yer alıyor.

OYUNCAK GİBİ SÜRÜKLEDİ

Bir aksiyon filmini andıran görüntülerde, tsunaminin taşıdığı okyanus suları, yer hizmetlerine ait kamyonları ve tırları birer oyuncak gibi sürüklediği görülüyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ