Twitter'dan bir yenilik daha

Sosyal medya devi Twitter, bir yeniliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Şirket, ana sayfada değişiklik yapacak.


Webtekno'nun aktardığı habere göre gönderilen tweet ve yanıtlar, birbirlerine iplik benzeri bir yapıyla bağlanacak. Bu sayede hiçbir yanıt gözden kaçmayacak.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, bir süredir yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.


Şirket, yaptığı son çalışmalar doğrultusunda taciz içerikli yorumların gizlenebilmesini sağladı ve uygulamanın daha güvenilir bir yer olmasına yardımcı oldu. Şimdi ise Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellikler ortaya çıktı.

Twitter geliştirici ekibinin üzerinde çalıştığı yeni özellik, sosyal medya uygulamarına tersine mühendislik uygulayan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Twitter'ın yeni özelliği, hem mobil uygulamayı hem de masaüstü siteyi ilgilendiriyor. Özellik, bir tweet sohbetindeki içerikleri birbirine bağlıyor. Böylelikle kullanıcılar, gelen bir yanıtın hangi tweete karşı olduğunu daha iyi anlayabilecekler. 


Mevcut arayüzde yanıtlar aynı hizada yanıtlanıyor ve hangi yanıtın hangi tweete ait olduğu anlaşılamayabiliyor. Yeni arayüzde ise her yanıt, ilgili tweet ile bağlanıyor ve yanıtlar satır içinden başlayarak ana tweetten ayrılıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ