Bir Türk, yaşlandırma uygulamasını kullanarak dolandırıcılık yaptı

Yaşlandırma uygulaması FaceApp ile yüzünü değiştiren ve sosyal medyada çeşitli ürünler sattığını iddia ederek kapora toplayan bir şahıs, daha sonra ortadan kayboldu.


İnsanların yüzünü yaşlandırmaya yarayan FaceApp isimli bir uygulama, son dönemlere damgasını vurdu. Pek çok kullanıcının indirdiği ve yaşlanmış hallerini sosyal medya platformlarında paylaştığı bu uygulama, bu kez bir Türk tarafından dolandırıcılık için kullanıldı.

Ankara’da yaşanan olayda, 2 yıldır aranan ve hakkında 57 farklı dolandırıcılık suçlamasının olduğu Uğur E. isimli bir kişi, dolandırıcılıktan elde ettiği paraları bir eğlence mekanında harcarken polisler tarafından yakalandı.


Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformları üzerinden çeşitli ürünler sattığını iddia eden Uğur E., ürünleri kargolamadan önce kapora alıyordu ve ardından da izini kaybettiriyordu.

DOLANDIRILANLAR ARASINDA ASKERLER VE POLİSLER DE VAR

Müşterilerine, FaceApp uygulamasıyla elde ettiği farklı bir yüz gösteren ve karşı tarafın güvenini sağlamak için bu yöntemi pek çok kez kullanan Uğur E., inşaat malzemeleri, konteynerler, asker ve polisler içinse silah kılıfı ve bot sattığını söyleyerek aralarında asker ve polislerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdı.

Dolandırıcılıktan elde ettiği parayı harcamak için bir türkü bara giden Uğur E., bu mekanda polisler tarafından gözaltına alındı.

“NE YAPAYIM ONLAR İNANMASAYDI, KİMSENİN PARASINI ZORLA ALMADIM Kİ!”

İlk başta suçlamaların tümünü reddeden, bekçi olduğunu ve aranmasının bulunmadığını, kendisinin başka birisiyle karıştırıldığını söyleyen Uğur E., kısa süre sonra suçunu itiraf ederek, “Ne yapayım onlar inanmasaydı, kimsenin parasını zorla almadım ki!” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ