​Apple'ın son iOS güncellemesinde hatalar: 'Güncelleme yapmayın'

Yeni piyasaya sürülen iPhone'lar tüketiciyle buluşur buluşmaz ilk şikayetler de gelmeye başlamıştı. İlk şikâyetler iPhone Xs ve Xs Max modellerinde hücresel veri ve Wi-Fi ağlarına bağlanırken yaşanan sorunları içeriyordu.

Sonraki güncellemelerde hataların düzeltildiği açıklanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Apple, iOS 12.1.3 güncellemesini yayınladı. Yeni iOS güncellemesi hakkında yapılan geri bildirimlere göre, iOS 12.1.3 sürümünde hücresel veriye bağlanırken sorun yaşanıyor.


Apple, iOS 12.1.2 güncellemesi birçok sorun içerince, bu yeni güncellemede yeni özelliklerden çok, hataları gidermek için çalışmıştı. Ancak görünen o ki bütün hataları giderememiş.

Reddit ve Twitter’da geri bildirimde bulunan kullanıcılara göre, yeni güncellemeden sonra cihaz hücresel veriyi sonlandırıyor.

ABD’li operatör firması Sprint, iPhone XR, XS, XS Max ve X modellerindeki iOS 12.1.3 güncellemesinde bulunan ağ problemi nedeniyle şimdilik güncelleme yapmamaları konusunda abonelerini uyardı.

Ayrıca AT&T aboneleri de benzer sorunları yaşadıklarını raporladı. Şu an için bu sorunun ABD dışında olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok, ancak çözümü için Apple çoktan kolları sıvamış durumda.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ