​Apple'dan iPhone sözü

Apple, eski model iPhone'ların telefonun ömrünü uzatmak için yavaşlattığını kabul etmiş ve özür dilemişti. Şirket, iPhone'ların bataryalarını çok daha düşük bir ücrete değiştirme vaadinde de bulunmuştu.
Bu itirafın ardından şirkete dava açan kullanıcılar da oldu. Apple ise pil değişim programını resmi olarak başlatmış ve yeni güncellemeyle de yavaşlatma seçeneğinin devre dışı bırakılacağını duyurmuştu.


Apple yine de UK Competition and Markets Authority'nin (CMA - İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi) endişelerini gideremedi. Ancak şirket bu konuda söz verdi.

CMA, Apple'ın telefonlarının pil sağlığı ve performansıyla ile ilgili olarak iPhone kullanıcıları için daha dürüst olmaya kararlı olduğunu açıkladı.

Apple, iPhone kullanıcılarının telefonlarının bataryalarının sağlığını nasıl en üst düzeye çıkarabilecekleri konusunda rehberlikle beraber, batarya sağlığı ve beklenmedik kapanma durumları hakkında da kolayca erişilebilir bilgiler sağlayacak.

Bununla beraber Apple'ın, planlı bir yazılım güncellemesi yayınlarken herhangi bir performans kaybı ile karşılaşışması durumuna karşı insanları uyarması da verilen sözler arasında.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ