Tipik bir cinsel sapkın cihatçı

Rus araştırma ekibi Suikastçinin Rus telekızla uzun ilişkisi olduğunu ortaya çıkardı.
Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin Rus Büyükelçi Andrey Karlov’u öldüren El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş’la ilgili bugünkü yazısında ilginç ipuçları vardı.
 
Selvi, ipe sapa gelmez yorum cümleleriyle suikasti Hizmet Hareketi’ne yamamaya çalışsa da yazılarında verdiği ipuçları, suikastçinin tipik bir “radikal cihatçı” olduğunu ortaya çıkartıyor.
 
11 Eylül’de ikiz kulelere çarpan uçakları kaçıran El Kaide teröristlerinin telekızlarla ilişkileri ve sürekli porno sitelere girdikleri tespit edilmişti. IŞİD’a katılanların yüzlerce kadına tecavüz ettikleri de biliniyor. Radikal cihadistlerin bu düşüncelerinin altında "şehid" olunca bütün günahlarım affolup cennete gideceğim düşüncesi yatıyor. Altıntaş da böyle bir portre çıktı. 

 
El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş’ın Rus bir telekızla uzun süreli ilişkisi olduğunu da Abdülkadir Selvi’nin yazısından okuduk.
 
Din denince sadece cihadı anlayan onun dışında cinsellik konusunda sapkınlıkları olan tipik bir radikal cihatçı profili ortaya çıktı böylece.
 
Selvi’nin yazısına göre Ankara’da bulunan Rus Araştırma ekibi, suikastçinin Rus birkadınla uzun süre ilişkisi olduğunu tespit etmiş. Hatta kadın Rusya’da hemen gözaltına alınıp sorgulanmış. Dahası da var. Altıntaş’ın evinden El Nusra kitapları çıkmış. Ama kitaplar okunmamış. Okumamak da tipik bir radikal cihatçı davranışı.
 
 
Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:
 
“Suikast sırasında cihatçı bir görüntü vermeye çalışan suikastçının, hareketli bir cinsel yaşamı olduğu ortaya çıktı. Mevlüt Mert Altıntaş’ın uzun süre Rus bir kadınla ilişkisi olduğu tespit edildi. Suikastçı ile Rus kadın arasındaki ilişki Ankara’da yaşanıyor. Kadın suikasttan çok önce Rusya’ya gitmiş. Moskova’da yaşıyor. Rus heyet, kadını Moskova’da bulup sorguladı. Rus kadın Mevlüt Mert Altıntaş’ı teşhis edip, bir süre ilişki yaşadıklarını kabul etti. Söz konusu uluslararası çapta bir suikast ve bir de kadın olunca, ilginç senaryolar geliyor insanın aklına. Rus kadın aracılığıyla Mevlüt Mert Altıntaş tuzağa düşürüldü mü, Karlov suikastını planlayanlar, Rus kadın üzerinden ilişki kurup, Mevlüt Mert Altıntaş’ı bu işe yönlendirdi mi diye…. Rus kadının bağlantıları bu aşamada çok büyük önem arz ediyor. Sizi hayal kırıklığına uğratmak istemem ama suikastçının ilişki kurduğu kadının kimliği farklı çıkıyor. Rus istihbaratı araştırmasını sürdürüyor ama Rus kadın daha çok ‘telekız’ portresi çiziyor.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ