Soylu eski bakan Muammer Güler ile Erdoğan’a mesaj çaktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddialarını cevapladı.


17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyasını raftan indirdi. Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler üzerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve damadına ilişkin ses kayıtlarına işaret çaktı.

Soylu hakkındaki iddialara yanıt için Habertürk ekranlarına çıktı. Gazetecilerin sorularına net yanıtlar vermedi. Ancak satır aralarında AKP içinden birçok ismi hedef aldı.


17-25 ARALIK DOSYASINI AÇTI

Soylu, oğlu Barış Güler üzerinden Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’i doğrudan hedefe koydu. “Benden önceki içişleri bakanının oğlunun evinden para sayma makinası çıktı” dedi. ‘Kumpas’ denen 17-25 Aralık dosyasının kapağını araladı. Dolaylı olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı hatırlattı.

ERDOĞAN TBMM VE YARGIDA KAPATMIŞTI

Oysa dosyadaki ses kayıtları Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde imha edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda dosya kapatılmıştı. Sedat Peker eliyle itibarsızlaştırıldığı yorumları yapılan Soylu, Erdoğan’a “Ben gidersem, konuşurum, herkes gider” mesajı verdi.

ERDOĞAN’IN KUMPAS SÖZÜNÜ YERLE BİR ETTİ

Soylu’nun bu ifadeleri Erdoğan’ın 2013 yılında dolaşıma soktuğu kumpas ifadesini de yerle bir etti. 17-25 Aralık soruşturmasında ayakkabı kutularında paralar, para sayma makinaları ortaya saçıldı. Erdoğan ve AKP’liler “polis koydu” savunması yaptı. Erdoğan’ın jet hızıyla Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ne atadığı o dönemin İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan dosyayı kapattı. Dosya kapatılınca sanıklar paraları Adli Emanet’ten faiziyle geri aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ