Sabahattin Önkibar: İşte saldırının emrini verenler, muhalefetten bilinen isimler hedefe konacak

AKP'ye yönelik eleştirel yazılarıyla bilinen, Aydınlık Gazetesi ile yazılarının içeriği nedeniyle anlaşmazlığa düşen ve ayrılan gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar, 25 Mayıs'ta evinin önünde saldırıya uğradı.Son dönemde gazetecilere yönelik saldırı silsilesinin son hedefi olan Önkibar, YouTube kanalında saldırının detaylarını anlattı.


Saldırı sonrası esnaf tarafından aracın plakasının alındığını ve polise bildirildiğini anlatan Önkibar, "Göz hasmını tanır, bana saldıranlar muhtemeldir ki ülkücülükten geçinen sokak çeteleridir" diyor.

Önkibar'a saldıranlar yakalanıp gözaltına alındıktan kısa bir süre sonra serbest bırakıldı.

Saldırganların adresinin, Bahçeli'ye yönelik video ve yazıları olduğunu söyleyen Önkibar, "Bahçeli'nin aralarında benim de olduğum gazeteci listesi ilanını herkes biliyor" ifadesini kullanıyor."Türkiye'de artık güvenlik Kaf Dağı'nın ardındadır" diyen yazar, "Bu tür saldırılar bizi hiçbir şekilde ürkütemez, tersine güçlendirir" mesajını veriyor ve ekliyor

"O alçakları not ediyorum, hukuk önünde hesap soracağım. Öyle ileride teşkilat emir verdi, öyle yaptık diyerek kurtulamazlar."

Önkibar, zanlıların serbest bırakılmasına tepki gösterirken, “Saldıran kopiller serbest bırakıldı. Şaşırmadım! Zira aynı şeyi Sayın Kılıçdaroğlu ile Sevgili Yavuz Selim Demirağ olaylarında gördük. Pardon yargımız “Söyletmen vurun” ya da ” Durmak Yok vurmaya devam mı” demek istedi anlamadım. Değilse bu karar saldırıları teşvik etmez mi?” diye soruyor.

Bu tarz saldırıların seçime kadar sürdürüleceğinden endişe eden Önkibar, "İktidarı vermeme adına pek çok şeyi göze aldıkları yönünde güçlü iddialar var. Muhalefetten bilinen isimlerin hedefe konacağını düşünüyorum" diyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ