Lorentzen: Avrupa 15 Temmuz’la ilgili her şeyi biliyor ama susuyor

“15 Temmuz Allah’ın lütfu” belgesini hazırlayan Norveçli Jörgen Lorentzen; AB ülkelerinin 15 Temmuz’un arkasında Gülen’in olduğuna inanmadıklarına dikkat çekerek, “Erdoğan ile ilgili her şeyi biliyor ama susuyorlar” dedi.


“15 Temmuz Allah’ın lütfu” belgesini hazırlayan Norveçli Jörgen Lorentzen; AB, Norveç, Almanya istihbarat servisleriyle görüştüğünü belirterek, “15 Temmuz’un arkasında Gülen’in olduğuna inanmıyorlar. Erdoğan ile ilgili her şeyi biliyor ama susuyorlar” dedi.

“15 TEMMUZ’UN ARKASINDA GÜLEN’İN OLDUĞUNA İNANMIYORLAR”


Norveçli yönetmen, Youtube’den yayın yayan Politurko’da Aydoğan Vatandaş’ın konuğu oldu. 15 Temmuz’a dair dikkat çeken açıklamalar yapan Lorentzen, “AB, Norveç, Almanya istihbarat servisleriyle görüştüm. 15 Temmuz’un arkasında Gülen’in olduğuna inanmıyorlar. Erdoğan ile ilgili her şeyi biliyor ama susuyorlar” ifadelerini kullandı.

AYDINLATILMASI GEREKEN YANLARI VAR

15 Temmuz’un aydınlatılması gereken yanları olduğunu vurgulayan Norveçli yönetmen “Ben o gece bunun “bir darbe olmadığını, darbe yapar gibi görünmek” olduğunu anladım. Yani yönetenlerin bir amacı vardı. O amaca ulaşmak için “darbe yapılmak istenmiş de,  onu engelleyen adam” pozisyonunu kazanma durumu” dedi.

15 TEMMUZ SİYASİ TEMİZLİK HAREKETİ

15 Temmuz’un bir “siyasi temizlik hareketi” olduğu konusunda bulguları olduğuna dikkat çeken Lorentzen, darbe sonrasında işlerinden olan, tutuklanan çok sayıda öğretmen, hemşire, memur ya da işçinin 15 Temmuz darbesinden haberlerinin olmasının mümkün olamayacağının altını çizdi. Jörgen Lorentzen’in 15 Temmuz’un kurgu olduğu ile ilgili bulguları şöyle:
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ