Kenez: Soylu'yu BAE'ye 'abilerden özür dile' diye götürmüş olabilirler

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne yaptığı resmi ziyaret, Çıkış Yolu'nda konuşuldu. Gazeteciler Levent Kenez ve Ekrem Dumanlı, Erdoğan'ın 'u' dönüşünü ekonomik gerekçelerle açıkladı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düne kadar "15 Temmuz'un finansörü" diyerek şeytanlaştırdığı Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) iki günlük resmi ziyarette bulundu.

İki ülke arasında 13 anlaşma imzalandı.


Erdoğan'ın, ülkeye dönüşte, "Kardeş Birleşik Arap Emirlikleri'ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi hamdolsun, bugün başarıyla tamamladık" paylaşımını yaptı.
 
Heyette, "15 Temmuz'un finansörü" iddialarını üst perdeden seslendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da vardı.
 
Muhalefetteki 6 partinin genel başkanları, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasının son hali için bir araya geldi.

Görüşme sonrası ortak açıklama yapıldı. Açıklamada "Hep birlikte inşa edeceğimiz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’i milletimize ve gelecek nesillere adalet, barış, refah ve huzur getirmesi inancıyla hayata geçirmeyi taahhüt ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

Yapılan açıklamada da dile getirildiği gibi toplantının ana gündem maddesini oluşturan "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" önerisinin liderler tarafından 28 Şubat'ta kamuoyuna açıklanması kararlaştırıldı.
 
Türkiye'de fahiş zamlarla kabaran elektrik faturalarına ilişkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İndirim yapılana kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim"  resti iktidarın dengesini bozdu.
 
Adana Demirspor'un Başkanı Murat Sancak, Beşiktaş maçı sonrası hakem kararlarına tepki gösterirken, "Bu f..ö'cü hakemleri temizleyin. Bugün az daha katliam olacaktı, taraftarı galyana getirdi" dedi.
 
Çin hükümetinin aleyhte kampanyasına hedef olan NBA oyuncusu Enes Kanter Freedom, bu yılki Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ