Kavga ettiler gerçek ortaya çıktı

Yandaşların kendi aralarındaki kavgası bir yalanı daha ortaya çıkardı.
Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren El Nusracı Mevlüt Mert Altıntaş'la ilgili bir gerçek daha ortaya çıkmıştı. 

Mert Altıntaş'ın, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı da koruduğu, bilgisini ilk olarak Abdülkadir Selvi canlı yayında söylemişti. Polis Memuru Mevlet Mert Altıntaş'ın Erdoğan karşıtı olduğu tezini çökerten bir bilgiydi bu. Çünkü öyle olsa polis memuru Altıntaş, Karlov'a değil Erdoğan'a suikast düzenlerdi. 

Bu gerçek karşısında sıkışan Havuz Medyası'ndan kalemler, Abdülkadir Selvi'yi yalan yazmakla ve operasyon yapmakla suçladılar. Köşeye sıkışan Selvi, yalan yazıp bir operasyona alet olmadığını ispatlamak için Mevlüt Mert Altıntaş'ın görev listesini bulup yayınladı. 


Rusya Büyükelçisi Karlov'u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın 7 kez Erdoğan ve Davutoğlu'nun katıldığı programlarda koruma görevinde bulunmuş. 

Selvi, suikastçı polis Mert Altıntaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Ankara dışındaki 7 programına katıldığını tek tek yazdı.

Selvi'nin aktardığı liste şöyle:

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile o dönem başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun 29-30 Ekim 2014 tarihinde birlikte katıldıkları Karaman programı.

2- Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mevlânâ’yı Anma Şeb-i Arus törenleri nedeniyle 17-18 Aralık 2014 tarihleri arasında birlikte katıldıkları Konya programı.

3- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6-7 Ocak 2015 tarihlerinde iki günlük Bursa ve ilçelerini kapsayan programlarında.

4- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa programından sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programı nedeniyle 7-8 Ocak 2015 tarihleri arasında Sakarya’da.

5- 7 Haziran 2015 seçim çalışmalarının startı 25 Nisan günü Sivas ve Erzurum’dan verilmişti. Suikastçı polis, takviye güç olarak 24-25 Nisan 2015 tarihlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum programında.

6- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılış törenleri ve halka hitabı nedeniyle 14 Mayıs 2015 tarihinde Van’ı ziyaretinde.

7- Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, seçim kampanyası nedeniyle 27 Mayıs 2015 tarihinde miting yaptığı Batman programında.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ