“İmamoğlu ‘seçim kazanan başkan’ olacaktı ‘zafer kazanan lider’ oldu”

Yeni Şafak yazarı seçim sonuçlarına dair AKP teşkilatını eleştiren bir yazı kaleme aldı. O yazıda "Şurası açık ki AK Parti bu krizi yönetemedi" denildi.Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, 31 Mart akşamı ve sonrasında yaşananları köşesinde değerlendirdiği bir yazı kaleme aldı.


“Şurası açık ki AK Parti bu krizi yönetemedi” diye yazan Öztürk, “Erdoğan kriz yönetme sihirbazı olmasına rağmen, bu krizin yönetimini belli bir ekibe bıraktı. Açıklamalarıyla verdiği destek, krizin doğru yönetilmesine yetmedi” ifadesini kullandı.

Öztürk’ün “Kriz yönetme ve inandırıcılık” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünün devamında şunları kaydetti:

Sonuçta, İstanbul’u kaybetmesinin yanı sıra, AK Parti bir de yönetemediği krizden ‘inandırıcılık yarası’ almış olarak çıktı.

Ekrem İmamoğlu ise bu konuda en karlı çıkan kişi oldu. ‘Seçim kazanan başkan’ olacaktı ancak ‘zafer kazanan lider’ konumuna getirildi. Bu da krizi yönetemeyen ekip sayesinde oldu.

Bir şehri, belediyeyi kaybetmek önemli değildir. Tekrar kazanılır. Ancak asıl büyük kayıp, AK Parti’nin en büyük sermayesi olan ‘inandırıcılığı’ yitirmesi olur. Bundan sonra bu yarayı iyileştirmeye odaklanmalı AK Parti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ