Hizmet'in darbeci olmadığının kanıtı

Koca Bolşevik Devrimi'ni 20 bin kişi yapmıştı...
23 Temmuz'dan bu yana çıkarılan 13 KHK ile, 95 bin 744 kişi kamu görevinden ihraç edildi.
120 bin kişi gözaltına alındı, 40 binden fazla kişi tutuklandı. On binlerce insanı kapsayan bu olaylarda, polisin kapısına dayanıp, hatta kapısını kırıp gözaltına alınan insanlardan tek bir kişi bile polise direnmedi. Gözaltı uygulamalarında hiçbir olay yaşanmadı. 

100 BİN KİŞİ DARBECİ OLSAYDI
Dünya tarihine geçen Rus devrimini 20 bin kişi yapmıştı. Hizmet Hareketi darbeci olsaydı sadece kamu görevlisi olan 94 bin kişinin yapacağı darbenin önünde kim durabilirdi?


BÖYLE KOLAY GECEKONDU YIKIMI YAPILAMAZ?
En basit gecekondu yıkımında bile polise taş ve sopalarla saldıranlar, gecekondu çatısına çıkıp kendini yakmakla tehdit edenler, zabıtaları belediye görevlilerini dövenler yaralayanlar, hatta av tüfekleriyle polise saldıranların haberleri biliniyor. 

Hizmet Hareketi'yle irtibatı var diye milyarlarca dolar değerinde Türkiye'nin dev holdinglerine, yüzlerce şirkete el konuldu. Bu el konulmada basit bir gecekondu tahliyesinde yaşanan olaylar bile yaşanmadı. 

Hizmet gönüllüleri, gözaltına alınırken, tutuklanırken, mallarına el konulurken, sadece hukuk çerçevesinde itirazlarını yaptılar. Üstelik avukatları da tutuklanırken, avukat bulamazken ve savunma hakkı yok edilirken bile. 

Yüz binden fazla insanın içerisinde polise direnen tek bir kişi bile çıkmaması gösteriyor ki, Hizme Hareketi'nin suçla, darbeyle, güç kullanarak yapılabilecek hiçbir işle ilgisi yok. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ