Erdoğan’ın Suriyeli omurgasızlığı Nebati’yi rahatlatıyor

Erdoğan’ın başlattığı Suriyeli tartışmaları, alım gücü eriyen halkın gerçek gündemi olan ekonomiyi ikinci plana itti. Ekonominin konuşulmaması da en çok dümendeki Nebati’yi rahatlatıyor.
Şüpheli enflasyon rakamları bile ekonomideki tarihi çöküşü gözleri önüne seriyor.

Lütfü Elvan ile ters düşen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomideki çöküşün sorumlusu olarak şimşekleri üzerine çektiği bir dönemde Nureddin Nebati’yi Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna oturttu.
Nebati, bakanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon gibi vatandaşın şikayet ettiği tüm olumsuzlukların sorumlusu oldu.


Erdoğan’a paratoner olan Nebati, tepki çeken açıklamaları yüzünden çok yıprandı.

Nebati’nin yardımına Erdoğan’ın Suriyeli açıklamaları yetişti.

EKONOMİ KONUŞULMUYOR

Her gün artan fiyatlar karşısında alım gücü eriyen halk geçinmekte zorlanırken, vatandaşın gündemi Erdoğan’ın birbirine zıt Suriyeli açılamalarıyla değiştiriliyor.

Erdoğan’ın göndereceğiz-göndermeyeceğiz açıklamalarını yaptığı süre zarfında TÜİK Nisan ayı enflasyonunun yüzde 69,97, bağımsız akademisyenlerin kurduğu ENAG ise yüzde 156,86 olduğunu duyurdu.

Toplum, Suriyeliler üzerinden mülteci tartışmalarının ortasına itilirken, ateşten gömlek giyen Nureddin Nebati ise bakanlığının en rahat günlerini yaşıyor.

Nebati’nin rahatlığı MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde çekilen bu kareye de yansıdı.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ