Erdoğan rakiplerinin mahremine daldı

Herkes çöken ekonomiyi konuşurken Erdoğan, muhaliflerin mahremine daldı. Son grup toplantısında Erdoğan, CHP ve İP’den HDP’ye Kılıçdaroğlu’ndan Selahattin Demirtaş’a kadar siyasi rakiplerinin kamuoyu tarafından daha önce duyulmayan sırlarını paylaştı

Türkiye’nin en büyük sorunu ekonomik kriz ve hayat pahalılığı. Yapılan anketlerde yüzde 70’lere varan oranda seçmen birinci öncelik olarak ekonomik sorunların çözülmesi gerektiğini belirtiyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceliği ise CHP ve HDP başta olmak üzere rakip partilerin iç meseleleri. Bugün grup toplantısında konuşan Erdoğan, konuşmasının büyük bölümünü siyasi rakiplerine ayırdı.
ENFLASYONUN BOYNUNU KIRARIZ DA…

Erdoğan, “Türkiye enflasyonun boynunu kırar, gerekirse de dünyaya meydan okur. Ama bu muhalefet sorununu nasıl çözer onu bilmiyoruz” diyerek Türkiye’nin en büyük sorunlarının başında muhalefet partileri olduğunu vurguladı.

CHP SAÇ BAŞA! MAHKEMELİK OLURSA ŞAŞIRMAYIN

Millet İttifakı’nın başını çeken partilerden CHP’nin ülkenin yönetimine talip olduğunu söyleyen Erdoğan, “Ama bir proje, vizyon yok. Cumhur ittifakına karşı bir ittifak kuruluyor ama karşımıza çıkacak aday konusunda anlaşamıyorlar. CHP’nin içindeki adaylık mücadelesi saç saça, baş başa bir kavgaya dönüşmüş durumda. Yakında mahkemelik olurlarsa da şaşırmayın” dedi.İMRALI’YA HESAP VERECEK

Erdoğan’ın hedefinde Edirne’de cezaevinde yatan Selahattin Demirtaş da vardı. İstanbul seçimlerinde AKP’ye karşı Millet İttifakı adayını destekleme çağrısında bulunan Demirtaş tutuklu bile olsa Erdoğan’ın gündeminden düşmüyor.İkili arasındaki son atışma miting üzerine olmuş, Demirtaş’ın miting düellosuna Erdoğan cevap vermemişti. Bugünkü grup toplantısında ise Erdoğan, “Şu anda Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bunu da yapacaklar” dedi.

GÜZEL’İN VEKİLLİK ÖNCESİ FOTOĞRAFLARI

Erdoğan, HDP’yi de Semra Güzel’in milletvekilliği öncesi çektirdiği fotoğraflarla hedef aldı. Güzel’İn fotoğraflarını hatırlatan Erdoğan, “İşte ortaklarınızdan birisi terör örgütüyle resimleri yayınlanıyor. PKK’nın bir uzantısı olarak bu kadın parlamentoda. Bununla ilgili olarak karma komisyona biz süratle bunu gönderdik. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz” dedi.

Erdoğan, İyi Parti ve CHP’yi fotoğraflara sessiz kalmakla eleştirdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ