Erdoğan muhalefeti nasıl uyuttuğunu açıkladı!

Suriye'de yakılan askerlerimiz. Her gün gelen şehit haberi... İzmir'de kürsüde ayran içen Erdoğan, ülke kan gölüne dönmüşken zamanında muhalefeti nasıl uyuttuğunun formülünü verdi. CHP'den Erdoğan'a tepki geldi.İzmir'in Tire ilçesinde Sütaş Üretim Tesisleri'nin açılışında konuşan Erdoğan konuşmasının sonunda kürsüye ayran istedi.


"Milli içkimiz ayrandır dedim aylarca konuştular müsaade ederseniz şuradan bir kaç yudum ayranımı alayım" diyen Erdoğan, rakı tartışmalarına atıf yaparak, aylarca bunun tartışıldığı günleri hatırlayarak keyifle ayranını içti.

Aslında Erdoğan, Türkiye'nin tek adam rejimine henüz tam olarak teslim olmadığı günlerde... İç güvenlik yasası geçirilirken mesela... İnternete sansürün temellerinin döşendiği TİB yasası oylanırken... Ya da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde... Koalisyon görüşmelerinde veyahut.

Ortaya attığı rejim tartışmalarıyla...
Dini argümanlarla...
Kültürel donelerle...
Ayranla, rakıyla, kadın kıyafetiyle, incikle, boncukla...
Ve bunları defalarca tekrarlayıp koskoca ülkeyi, o ülkenin muhalefetini "Aylarca nasıl içi boş tartışmalara gark ettiğinin.."
Kısaca koskoca bir ülkeyi nasıl ayakta uyuttuğunun formülünü verdi İzmir'de...

İçenlere afiyet olsun... 


CHP'DEN TEPKİ

Erdoğan'ın konuşmasının ardından Twitter hesabından bir açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, "18 askerimiz şehit edildi... 2 askerimiz yakıldı... Bu ahval ve şerait içinde ayran derdine düşmek cehalet değilse ihanettir" ifadelerini kullandı. 
 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ