Çok çarpıcı "kaset" tweeti

Ayşe Hür, kaset propagandasını çökertecek bir tweet attı.
Hizmet Hareketi'ne yönelik yüzlerce kaset iftirasının hiçbiri gerçek çıkmadı. Hükümet medyası yüzlerce gizli çekim kasetten bahsetti. Hizmeti en naif sözlerle savunan insanlara bile "kaset şantajıyla bu savunmayı yapıyor" diye saldırılar oldu. 

17/25 Yolsuzluk Operasyonu'ndan sonra patlak veren bu propagandanın üzerinden yıllar geçti. Hizmet Hareketi'ne gönül veren insanlara yapılmadık eziyet kalmadı. On binlerce insan hapse atıldı, binlerce insana işkence yapıldı, işkenceler nedeniyle hapishanede yaklaşık 40 kişi hayatını kaybetti, onbinlercesi işten atıldı, işadamlarının milyarlarca mal varlığına el konuldu, okullar, vakıflar, üniversiteler kapatıldı, ancak ortaya tek bir kaset dahi çıkmadı. 

Ancak Erdoğan geçtiğimiz gün tıpkı Baykal gibi Kılıçdaroğlu'na da aynı tehdidi yaptı. "Kasetle geldin kasetle gideceksin" diyen Erdoğan, kendi yöntemini de itiraf etmiş oldu. 


Bu duruma Tarihçi Ayşe Hür çarpıcı biçimde dikkat çekti. Ayşe Hür, Erdoğan'ın "kaset" tehdidini paylaştıktan sonra şöyle yazdı: 

"İlginçtir kasetleri hazırladığı iddia edilen F..Ö'cüler, her ne hikmetse, can düşmanları olan AKP'liler hakkında hiç kaset hazırlamamışlar"Hizmet'e yapılan kitlesel kırıma rağmen, ortaya tek bir kaset dahi çıkmamış olması Ayşe Hür'ün twitinde belirttiği gerçeğin teyidi. Kasetleri, kaset tehdidi yapan Erdoğan'a sormak gerekiyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ