Bayraktaroğlu'ndan çarpıcı iddia: Erdoğan bütün yetkilerini Hulusi Akar'a devretti!

Gazeteci yazar Memduh Bayraktaroğlu Youtube kanalından “Erdoğan dönemi bitti. Yeni bakanlar kurulunda kimler olacak” başlığı ile yayınladığı son videosunda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütün yetkilerini Hulusi Akar’a devrettiğini ileri sürdü.

Erdoğan’ın genel seçimlere kadar yönetimden çekilmeyeceğini, 2023 genel seçimlerine kadar fiziken göreve devam edeceğini öne süren Bayraktaroğlu, ülkenin yönetimiyle ilgili inisiyatifin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a devrettiğini iddia etti.

"ERDOĞAN ÇARESİZ, KABUL ETMEK ZORUNDA KALDI"


Bayraktaroğlu, iddiasıyla ilgili şunları söyledi: “Erdoğan’ın çekilmeyeceğini 2023 yılına kadar fiziken göreve devam edeceğini ancak inisiyatifin tamamen Hulusi Akar ve ekibinde olacağını öngörüyorum. Peki Erdoğan böyle bir şeye müsaade eder mi? İyi kötü tecrübesi olan bir insanım ben. Öyle bir noktaya gelir ki bazen işler insanlar çaresiz kalırlar. Çıkış yoktur bir yerlerden. Haliyle uzlaşmak zorunda kalabilirler. Ben en başından beri şunu söylüyorum. Hulusi Akar, inisiyatifinde yeni kabine kurulabilir. Bu kabine Erdoğan’ın hiç karışmayacağı 2023 yılına kadar Türkiye’yi restore edecek bir kabine olabilir. Türkiye şu an gerçekten çok kötü bir noktada ipin ucunda sallanıyoruz.”

"ERDOĞAN’A RAĞMEN AFGANLAR’A SINIRLAR KAPATILDI"

Akar’ın Erdoğan’a rağmen ilk kararını Afgan göçmenlerle ilgili verdiğini öne süren Bayraktaroğlu, “Erdoğan son yanlışını Afgan insanlar konusunda yaptı. Ama ne oldu Hulusi Akar dün kuvvet komutanlarını da alarak İran sınırına gidip bütün sınırın denetim altında olduğunu, oradaki bütün askeri görevlilere sınırdan kuş dahi uçurtulmaması gerektiği talimatını verdi. Bu kararı Erdoğan’a rağmen verdi. Akar’ın talimatıyla bundan sonra gelen Afganlara sınırları kapattılar” dedi.

"YENİ ENCÜMENİ DANİŞ OLUŞTURULUYOR"

Konuşmasında Ergenekon Davaları sırasında gündeme “derin devlet” olarak gelen Encümeni Daniş’ten de bahseden Bayraktaroğlu, yeni Encümen’i Daniş’in oluşturulması için çalışmaların yürütüldüğünü iddia etti. Bayraktaroğlu, yeni Encümeni’i Daniş’in ülke yönetiminde inisiyatif alabileceğini kaydetti. Hulusi Akar yönetiminde oluşturulacak yeni kabinenin Kemal Derviş dönemindeki politikaları hayata koyacağını belirten Bayraktaroğlu, Türkiye’nin ekonomide zor günler geçireceğini dile getirdi. Bayraktaoğlu, “Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’si nasıl ki bir krizi istismar ederek iktidara geldiyse bir başka krizi çözmek zorunda olan bir siyasi partinin göreve gelmesiyle bir daha iktidara gelmemek üzere gidecek” diye konuştu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ