Akif Beki: Medyası, AKP'nin sırtında taşınamayacak kadar külfetli bir yüke dönüştü

AKP medyası her ne kadar iktidarın 'davulunu çalsa da', AKP içinde bile kâle alma özelliğini yitirmiş vaziyette.
Bu da, AKP'li isimlerin 'muhalif' olarak nitelendirilen medya kanallarında ve gazetelerinde boy göstermesine neden oluyor.


Binali Yıldırım'ın Fox TV'ye çıkması, Sözcü Gazetesi'ne demeç vermesi gibi adımları yorumlayan, Karar Gazetesi yazarı Akif Beki, "Binali Yıldırım'dan Özhaseki ve Zeybekci'ye, en iddialı iktidar adayları sırayla Sözcü'ye konuşup FOX'ta boy göstermeye başladıklarında uyardım. Ama anlamadılar pabuçlarının dama atılmak üzere olduğunu" satırlarıyla, iktidar medyasının içine düştüğü açmaza dikkat çekiyor.

AKP medyasının, kendi partisinin adayı tarafından ciddiye alınmamasına değinen Beki, bu durumun çoktan sineye çekildiğini ise şu satırlarla anlatıyor:

"Biri de demedi, diyemedi ki FOX'un reytingine tavsanız bizim de var reytingimiz, Sözcü'nün tirajına gidiyorsanız bizde de var ondan, ne güne duruyoruz, bugünler için hazırlayıp büyüttüğünüz yatırımlarınızız, şimdi ezmeyin bizi bu kadar...

Çünkü biliyorlardı, okunuyor ve izleniyor olsalar AK Parti adayları zaten yüzüne bile bakmazdı öteki mecraların. Kendi taraftarlarından başka gazeteci tanımazlardı."

Yıldırım ve diğerlerinin, Sözcü ve Fox'un kapısını çalmaya mecbur kaldıklarını, bir dönem her türlü eleştiriyi yönelttikleri Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan'la bile poz vermeye mecbur hissettiklerinden dem vuran Beki, "Demek ki kendi borazan medyası, oy getirmiyordu artık. İkna edilmeye ihtiyaç duymayacaklar okuyup izliyordu onları. AK Parti'nin AK Parti'ye propagandasından öte bir anlamı yoktu" yorumunu yapıyor.

Beki, iktidar medyasına ağır eleştirilerini şu satırlarla sürdürüyor:

"Tam gerektiği zaman hiçbir işe yaramayarak çökmüştü yani iktidar medyası.

Kendi söyleyip kendi dinleyen, sözü beş para etmeyen slogan cazgırlarını kim, ne yapsın?

İtibarsızlaştırma aygıtının, o karalama senin bu karalama benim kendi kendini itibarsızlaştırması tamamlanmıştı. Borazancıların iflasıydı, tükenişlerini herkes fark etti, ama borazancılar yine bana mısın demedi.

Medyası, iktidarın sırtında yüke dönüştü, taşınamayacak kadar külfetli bir yük. Getirisi yok, maddi manevi götürüsü bitmiyor; kara delik gibi yuttukça yutuyor."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ