‘Tam kapıdan çıkarken dönüp elleriyle bana kalp yapıyor; İki cihanda yüz akım, gururum canım oğlum’

Harbiyeli Annesi Melek Çetinkaya, darbe yapmaktan müebbet hapse çarptırılan 19 yaşındaki askeri öğrenci oğlu Furkan Çetinkaya ile görüş gününü anlattı.


Yarım saatlik görüşün ardından ayrılma faslında yaşanan anları paylaşan Çetinkaya, 5 dakikalık gecikmeden ötürü oğlundan savunma alındığını dile getirdi.

Görüş için 10 saat yol gittiğini belirten Melek Çetinkaya, ”Elini sımsıkı tutup bırakmıyorum. Gardiyan bırakın hadi diye bağırıyor. Tam kapıdan çıkarken arkasını dönüp elleriyle bana kalp yapıyor, ben ona öpücük atıyorum… İki cihanda yüz akım, gururum canım oğlum.” ifadelerini kullandı.


19 yaşındaki çocukların 38 aydır mahpus olduğunu hatırlatan Çetinkaya, görüş günü şahit olduğu içerde evlenen bir çift ile yaşadığı diyaloğu da aktardı: ”Gecen hafta bizim yavrulara, görüşten geç geliyorsunuz diye savunma verilmiş. N’olcak annem şimdi dedim, birsey olmaz da görüş yasağı verseler de sen biraz dinlensen iyi olur dedi. Sacmalama koca kafalı dedim. 10 saat yol gidiyoruz yarım saat görüş için.N’olmuş sanki 5 dakika oyalandıysak. Görüşten en son biz ve içerde evlenen bir çift ayrılıyor. Geçenlerde bana diyor ki; Melek teyze hadi biz ayrılamıyoruz sona kalıyoruz da size n’oluyor.

Görüş bitiyor yavaş yavaş yürüyoruz, sonra ben oğlumun ellerinden, alnındanElini sımsıkı tutup bırakmıyorum. Gardiyan bırakın hadi diye bağırıyor. Tam kapıdan çıkarken arkasını dönüp elleriyle bana kalp yapıyor, ben ona öpücük atıyorum… İki cihanda yüz akım, gururum canım oğlum.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ