Sürgündeki Albay 15 Temmuz gecesi Deniz Kuvvetleri’nde yaşananları anlattı

Gazeteci Ahmet Nesin, YouTube kanalında 15 Temmuz Darbe gecesiyle ilgili ayrıntıları konuşmaya devam ediyor.


Ahmet Nesin, darbe öncesi ve sonrasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda yaşananları Kurmay Albay Hüseyin Demirtaş ile ele aldı. Programda darbe gecesi, ‘Marmara’daki gemilere hangi emirler verildi?’, ‘Belgede sahtecilikle tuzak kuran askerler kimler?’, ‘Hangi gemiler tuzağın merkezinde, hangileri başındaydı?’ gibi soruların cevapları verildi.

‘İşte Dakika Dakika İhanet: Sürgündeki Albayın açıklamaları’ isimli programda Albay Demirtaş, 15 Temmuz gecesi terör saldırısı iddiasıyla denizlere açılan 31 savaş gemisine çok rahat bir şekilde gece saat 22:00,23:00 sıralarında geri dönüş emri verilebileceğini belirterek, “Fakat bilinçli bir şekilde bu sabah saatlerine kadar ertelendi. 12 saat boyunca verilen bütün emirlerin tamamı, Bülent Bostanoğlu, Veysel Köseli, Ahmet İskender Yıldırım, Yalçın Payal, Haluk Baybaş, Levent Kerem Uça gibi komutanlardan çıktı. Fakat onların hiçbiri yargılanmadı.” şeklinde konuştu.


O gece bu komutanlar tarafından Mehmetçik’in ateşe atıldığını ifade eden Demirtaş, “Bu emirleri verenler kendilerine yakın isimlerle konuşurken diğerleri irtibat kurmadı. Bilinçli bir şekilde bu sürdürüldü.” dedi.

İşte Sürgündeki Albay Demirtaş’ın 15 Temmuz gecesi sabaha kadar yaşananları anlattığı o program;

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ