Seçim öncesi Okçular Vakfı’na İBB’den 1 milyonluk ihale

Okçular Vakfı'nın yerel seçimden hemen önce İBB'den okçuluk eğitimi ile Fetih Kupası'nın reklam ve tanıtım işleri için toplam 1 milyon liralık ihale aldığı ortaya çıktı.


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yerel seçimden hemen önce ihale aldığı ortaya çıktı. Vakıf’a İBB’den okçuluk eğitimi ile Fetih Kupası’nın reklam ve tanıtım işleri için toplam 1 milyon liralık ihale verilmiş.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre Okçular Vakfı, 14 Şubat tarihinde İBB Şirketi Metro İstanbul’dan 500 bin lira karşılığı aldığı “okçuluk eğitimi” ihalesinden sonra 500 bin liralık yeni bir ihale daha yapıldı.


İBB, seçime beş gün kala Okçular Vakfı’nın 27-29 Mayıs tarihlerinde “Cumhurbaşkanlığı himayesinde” düzenlediği Fetih Kupası’nın reklam ve tanıtım işleri için ihale açtı. İhaleye tek başına katılan vakıf, kendi düzenlediği etkinliğin tanıtım ve reklam işlerini 500 bin TL karşılığı aldı.

Okçular Vakfı İktisadi İşletmesi ile İBB’ye bağlı İstanbul Ağaç ve Peyzaj Şirketi arasında seçimden beş gün önce 25 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) ise ihale sonucu 10 ay sonra 13 Ocak 2020’de açıklandı.

Fetih Kupası’nın sponsorları arasında Halk Bankası, Türk Hava Yolları, TRT Spor, Spor Toto ile İBB Şirketleri İGDAŞ, İSTAÇ, BOLBİM, Metro İstanbul ve İSTON da yer aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ