Rütbeli askerlere özel kuvvetle operasyon: 97 gözaltı daha

Bursa merkezli 25 ilde Gülen cemaati soruşturmasında aralarında rütbeli askerlerin de bulunduğu 49 kişi ankesörlü telefonla arama yaptıkları İstanbul'da ise 48 kişi askeri okul sınav sorularını önceden verdikleri iddiasıyla gözaltına alındı.
Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan izinle operasyon için harekete geçen ekipler, Bursa merkezli 25 ilde eş zaman olarak operasyon düzenledi. Operasyonda, büfe telefonlarından ardışık/periyodik olarak arandıkları belirlenen; 2 Yüzbaşı, 3 Üsteğmen, 2 Teğmen, 17 Astsubay ve 1 Uzman Çavuşun aralarında bulunduğu 49 askeri personel gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Bursa Eminyet Müdürlüğü’ne getirildi.


İstanbul’da da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanması iddiasıyla yürütülen soruşturmada 48 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada TSK yapılanmasında “öğretmen” olarak faaliyet gösterdiği ve askeri okul sınav sorularını önceden verdiği iddia edilen kişilere operasyon düzenlendi.

Soruşturma kapsamında 48 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken şüphelilerin yakalanması ve gözaltına alınması işlemlerine devam edildiği öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ