Prof. Dr. Haluk Savaş dualarla ebediyete uğurlandı

15 Temmuz’dan sonra KHK ile ihraç edildikten sonra cezaevinde kansere yakalanan ve uzun süre yurt dışına çıkma mücadelesiyle gündeme gelen Prof. Haluk Savaş dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
KHK ile mücadelesinin sembol isimlerinden olan KHK TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Haluk Savaş’ın cenaze namazını KHK’lı imam hatip Mehmet Tombak kıldırdı.Cenaze namazından önce kısa bir konuşma yapan Haluk Savaş’ın oğlu Bedirhan Savaş, “Burada hep beraber babamın mirasını devralıyoruz. İnşallah bunu sürdüreceğiz. Umarım güzel günler hepimizi bekliyor.” dedi.


GERGERLİOĞLU: MÜCADELECİ RUHU HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEKCenazede bir konuşma yapan HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Onurla, ahlakla, şerefle, haysiyetle hayat sürmüş bir insandır. Hepimiz buna şahidiz. Buraya hepimiz geleceğiz. Hepimiz öleceğiz. Haluk hoca da aynı şekilde ruhunu teslim etti. Onun ölümü bizler için anlamlı. Mücadeleci ruhu hiçbir zaman bitmeyecek. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Çünkü o hayatı boyunca büyük bir mücadele sergiledi. Çok değerli bir bilim insanıydı. Psikiyatri alanında en çok makale üreten ve makalelerine çok sayıda atıf alan değerli bir bilim insanıydı. Üniversite hocasıydı. Binlerce öğrenci yetiştirmiş, birçok insana faydası dokunmuş bir insandı.” ifadelerini kullandı.

KHK’lı akademisyen Prof. Dr. Haluk Savaş’ın cenazesi, ikindi vaktinde kılınan namazdan sonra Çukurova Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.15 Temmuz’dan sonra 672 sayılı KHK ile Gaziantep Üniversitesi’nden ihraç edildikten sonra hapsedildiği cezaevinde kansere yakalanan Prof. Dr. Savaş yargılandığı davadan beraat etmesine rağmen uzun süre pasaport verilmediği tedavi için yurtdışına çıkamamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ