Polis Emrah Ç.: Şehit arkadaşlarımdan utanıp gazilik maaşına başvuramadım, KHK ile atıldım

Yaklaşık 3 yıl önce Beşiktaş’taki bombalı saldırıda yaralı kurtulan ve gazilik maaşı için başvuru yapmayan KHK’lı polis Emrah Ç.: Onurum ve şerefimle Hamallık yapıyorum.


Beşiktaş’taki bombalı saldırıdan yaralı kurtulduktan sonra KHK ile meslekten atılan polis memuru Emrah Ç., başından geçenleri sosyal medya hesabından paylaştı.O gece içinde bulunduğu polis aracının, patlamaların meydana geldiği yere çok yakın olduğunu anlatan Emrah Ç., yanındaki polis arkadaşlarının şehit olduğunu kendisinin de yaralı kurtulduğunu anlattı.

Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’tan aldığı geçmiş olsun mesajını ve İçişleri Bakanlığının verdiği takdir belgelerini paylaşan Emrah Ç., “Şu an onurum ve şerefimle HAMALLIK yapıyorum. AKP’liler de zulmederek keyif sürmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.
ARKADAŞLARIMDAN UTANDIM

Emrah Ç., bir sosyal medya kullanıcısının “Sana neden gazilik maaşı verilmedi?” sorusuna da şöyle cevap verdi: “Patlamadan sonra yaralandık evet, herhangi bir maaş bağlanmadı. Hastanede tedavi gördükten sonra başvuru ile gazilik yüzdesi verilecekti. Yanımda şehit olan arkadaşlarımdan utandım, başvuramadım. Evet KHK ile atıldım hükumet tarafından.”

BEŞİKTAŞ SALDIRISI

İstanbul Dolmabahçe’de bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında 10 Aralık 2016 tarihinde maç çıkış saati düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda, 36’sı emniyet mensubu, sekizi sivil 44 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıda onlarca sivil ve polis de yaralanmıştı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ