Ömer Köse 2 yıldır hücrede: Battaniyesi alındı, yatak verilmiyor, kantin ihtiyaçları reddediliyor

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları’ndan sonra açığa alınan ve sonrasında tutuklanan eski İstanbul TEM Müdürü Ömer Köse, tek kişilik hücrede ölüme terk edildi.
Ömer Köse’ye “Adalet Bakanlığının emri” denilerek cezaevinde “su bile” verilmiyor. Köse 2 yıldır hukuksuz bir şekilde hücrede tutuluyor.


Ömer Köse’ye yatak verilmediği gibi annesinin yatak almasına da izin çıkmıyor. Son olarak koğuşundaki iki battaniyeden birinin de ‘fazla’ denilerek alındığı belirtiliyor. Sürekli baskıya maruz bırakılan Köse’nin kantin ve benzeri ihtiyaçlarını bildirdiğinde “Yine ne istiyorsun” gibi ters cevaplar veriliyor. Tek ziyaretçisi olan annesi Mensure Köse’ye de ziyaret esnasında “Senin oğlun terörist” gibi ifadeler kullanılıyor.

Bu konuyu gündeme getiren HDP’li vekil ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Ömer Köse, klasörleri yerleştirip üzerine battaniye sererek kendine yatak yaptığı yönünde bir şikayet var. Son günlerde battaniyeleri de almışlar. 1 tane battaniye bırakmışlar. Aile yatak almak isteyince de bazı sıkıntılarla karşılaşmış.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ