‘Ölüm listesi’ hazırlayan Sevda Noyan’ın ifadesi ortaya çıktı: İstemsiz söylenmiş sözler!

Geçtiğimiz günlerde Ülke TV’deki söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Sevda Noyan’ın ifadesinin detayları ortaya çıktı.
Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ programında “Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” diyen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Sevda Noyan ile ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Geçen hafta İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Noyan, sözlerinin yanlış anlaşıldığını, yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş sözler olduğunu kaydetti.

Noyan, ifadesinde şunları söyledi:


“Televizyon programı 3 Mayıs 2020 gece yarısından önceki saatlerde başlamıştı. Sunucu Esra ile yapmış olduğumuz sohbetimiz yaklaşık 2.5 saat sürdü. Gecenin ilerleyen saatleri olması hasebiyle yorulmuştum. Sohbet sırasında kısaca ‘hain darbe girişimi ile ilgili olarak yeniden yapılabileceği yönünde bir beyanatı oldu. Ben de soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Kesinlikle suç işlemek veya toplumu tahkir etmek gibi bir amacım yoktu. Benim herhangi bir listem olmadığı gibi insanlara zarar verebileceğim herhangi bir silahım da yoktur. Hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yargısı en adil kararları verdiğine canı gönülden inanıyorum.

Kanun ülkesinde ihkak-ı hak diye bir şey yoktur. Yargı gerekli önlemleri alır ve cezalandırmaları yapar. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim. Benim beyanlarım 15 Temmuz sürecinin toplumumuzda ve üzerimde oluşturmuş olduğu travmalar ve keskin acılar nedeniyle söylenmiş sözlerdir. Bunun tekrarının olmayacağına söz veririm.''

Bu arada Tweet atanların bile hapse atıldığı ülkede; televizyona çıkıp komşularını katledeceğini söyleyerek nefret kusan, silahlarının hazır olduğunu ve en az 50 kişiyi götüreceğini söyleyen Sevda Noyan'a AKP yargısının dokunmaması Türkiye'deki adalet uygulamalarının içler acısı halini bir kez daha günyüzüne çıkardı...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ