Müebbet verilen 5 günlük er Silivri’de karantinaya alındı!

4 yıldır Silivri Cezaevinde tutuklu olan Ahmet Özdemir ve 13 arkadaşı karantinaya alındı. Annesini arayan Özdemir, “Sakın korkma anne, bizi karantinaya aldılar” dedi.
Bold Medya'dan Sevinç Özarslan'ın haberine göre  Darbeye karıştığı iddiasıyla yargılanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan 5 günlük er Ahmet Özdemir ve 13 arkadaşı Silivri Cezaevinde karantinaya alındı.

Annesiyle telefon görüşmesi yapan Özdemir, “Anne sana bir şey söyleyeceğim ama korkmayın. Babama da söyleme, bizi karantinaya aldılar, dedi. 14 kişi ayrı bir koğuşa aldılar. Babası hasta olduğu için ona söylemem için beni tembihledi. Testleri pozitif çıkmış. C8’den C4’e koymuşlar.” dedi.

Oğlunun durumunu öğrenmek için cezaevini aradığını söyleyen Anne Makbule Özdemir, “Cezaevini tekrar aradım nasıllar diye. İyiler, şimdi bir daha test yapılacak. Sonra bir daha olacak dedi. Ateşlerini sürekli ölçtüklerini söylediler.” ifadelerini kullandı.


15 Temmuz gerçekleştiğinde 5 günlük er olan Ahmet Özdemir (24), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde 14 vatandaşın şehit edilmesinden sorumlu tutularak 14 kez ölüme sebebiyet vermekten, 1 kez de darbeye teşebbüsten müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Yüzlerce askeri öğrenci gibi o da 4 yıldır cezaevinde.

Türkiye’de Mart 2020’de başlayan korona salgınından cezaevileri de etkilendi. Daha önce açıklanan resmi rakamlara göre Silivri’de 1 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti, 82 hükümlü ile tutukluda ise koronavirüs tespit edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ