Metin Feyzioğlu’ndan, müebbet alan öğrencinin annesine: Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun!

Müebbet hapis cezasına çarptırılan askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya’ya, Metin Feyzioğlu’ndan tavsiye: Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun!


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, müebbet hapis cezasına çarptırılan Hava Harp Okulu öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya’ya “Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun” dedi.

Feyzioğlu ile bugün görüşen Melek Çetinkaya, Feyzioğlu ile aralarında geçen konuşmalarının ayrıntılarını sosyal medya hesabından duyurdu. Çetinkaya şöyle yazdı:


“Bugün, sayın Metin Feyzioğlu ile görüştüm. Askeri öğrencilerden haberim var dedi. Var ama hiçbir sey yapmıyorsunuz dedim. Zamanı var dedi. Sesiniz çok çıkıyor, biraz sessiz olun, Cumhurbaşkanıyla görüşün dedi. Randevu alamıyoruz ki dedim. Tamam bir de ben söyleyim dedi.”
 

Af değil adalet istiyoruz diyen Çetinkaya, “Canı yananın sesi çok çıkar. Cumhurbaşkanı kendi söylemedi mi? Eğer bir ülkede, halk bunalmış, adalet için, ellerini açmış yalvarıyorsa orada bir sorun var demektir. @engelsizbestepe @RTErdogan askeri ögrencilerin ne kadar masum oldugunu en iyi siz biliyorsunuz. #AdaletYeriniBuldu mu?” ifadelerini kullandı.

Taha Furkan Çetinkaya, 15 Temmuz’dan beri Silivri Cezaevi’nde tutuklu. Nisan 2018’de darbeye teşebbüs  suçlamasıyla müebbet hapis cezasına çarptırıldı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ