KHK’lı öğretmen Fatma Görmez hayatını kaybetti

Eşi 4,5 yıldır tutuklu olan, 3 yıl önce 14 yaşındaki oğlunu kanser nedeniyle kaybeden KHK’lı öğretmen Fatma Görmez tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen kalp hastası Fatma Görmez hayatını kaybetti.

Eşi 4,5 yıldır tutuklu olan, 3 yıl önce 14 yaşındaki oğlunu kanser nedeniyle kaybeden KHK’lı öğretmen Fatma Görmez tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Oğlunun cenazesinde acılı babanın kelepçeleri çıkarılmamıştı. Kelepçeli fotoğraf kamuoyundan büyük tepki çekmişti.
   
SON İSTEĞİ EŞİNİN YANINDA OLMASIYDI

İki kez kalp bir kez de böbrek ameliyatı olan ve 29 kiloya kadar düşen Fatma Görmez, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle yoğun bakıma alınmıştı.

Bir kulağında işitme duyusunu tamamen kaybeden Görmez’in son isteği ise cezaevindeki eşinin son günlerinde kendisinin ve hasta olan kızının yanında bulunması.

YAŞADIKLARINI VİDEO İLE ANLATMIŞTI

Fatma Görmez, 2019 yılı Temmuz ayında yaşadıklarını sosyal medyada yayınladığı video ile anlatmıştı.

Görmez, KHK ile görevinden uzaklaştırıldığını kaydederek, “Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli nedeniyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım nedeniyle emekliliğim olmadı” demişti.

Yaşadıkları nedeniyle böbreklere bağlı olarak 2 kez kalp ameliyatı olduğunu kaydeden Fatma Görmez, “Kulağımın birini kaybettim. Eşim 3 yıldır hapiste. Oğlum 14 yaşında vefat etti. Yavrum babasını göremeden gitti. Sıkıntılara dayanamadığım için 29 kiloya düştüm. Şu anda hastanede sağlık problemleriyle uğraşmaktayım. Biran önce eşimin başıma gelmesini, 14 yaşındaki kızımla ilgilenmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ