KHK’lı 21 polise daha gözaltı, 2’si Alman vatandaşı 8 kişiye tutuklama

İzmir merkezli 2 ilde, Gülen cemaatinin 'emniyet yapılanması' iddiasıyla düzenlenen operasyonda, 21 kişi gözaltına alındı.


Çorum'da ise Türk kökenli 2 Alman vatandaşının da bulunduğu 24 şüpheliden 8'i tutuklandı, 16'sı ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada şüphelilerin ifadelerinde geçen kişilerin adreslerinin belirlenmesinin ardından kent merkezi ile Menemen, Tire, Torbalı ilçeleri ve Manisa’da eş zamanlı yapılan baskınlarda 21 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin halen görev yapan, meslekten ihraç edilen ve emekli olan emniyet personelinden oluştuğu belirtildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.


Çorum merkezli 3 ilde ise cemaatin yeniden yapılanmasında yer aldığı suçlamasıyla gözaltına alınarak adliye sevk edilen 24 şüpheliden 8’i tutuklandı.

Gözaltına alınanların ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda; cemaat üyelerine dağıtılması yönünde notlar bulunan 25 bin 470 TL, 520 euro ve bin 730 dolar bulundu. Aralarında Türk kökenli 2 Alman vatandaşının da bulunduğu 24 şüpheliden 8’i tutuklandı, 16’sı ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ