Kamudan ihraç edilen mağdurlara yardım eden eski emniyetçilere ters kelepçe ile gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kamudan ihraç edilen Gülen cemaati üyelerini yurt dışına çıkarmaya çalıştıkları, tutuklu ailelerine yardımda bulundukları iddiasıyla 3’ü eski polis 5 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, 1’i eski komiser yardımcısı, 2’si eski polis memuru 5 kişinin kamu görevinden ihraç edilen kişilere yardım ettikleri ve yurt dışına çıkmalarını sağlamaya çalıştıkları, tutuklu ailelerine ve kamudan ihraç edilen kişilere para ve gıda yardımında bulundukları ve bu kişilere, yabancı uyrukluların kimlik bilgileri üzerine GSM hatları ve cep telefonları sağladıkları belirlendi.

"MORAL VE MOTİVASYONU SÜREKLİ YÜKSEL TUTMA..."


Açıklamada ayrıca ‘şüphelilerin kamu görevinden çıkarılan eski emniyet mensuplarını zaman zaman bir araya getirdikleri, moral ve motivasyonlarını sürekli yüksek tutmaya çalıştıkları, kendilerine ulaştırılan parayı bu kişiler için kullandıkları ortaya çıkarıldı’ ifadeleri kullanıldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan armalarda, bir not defteri, “KHK mağduru polis memuru” ibareli bir zanlının isminin yazılı olduğu kaşe, 6 cep telefonu, 2 tablet ve 1 hard diske el konuldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ