Kaçırılan Yasin Ugan’ın kızı: Kaçırılan babam ve 5 kişinin bulunmasını istiyorum

Yaklaşık 3 ay önce kaçırılan ve kendilerinden haber alınamayan 6 kişinin ailelerinin dramı yürekleri yakıyor. Yasin Ugan’ın kaçırılışının üzerinden 88 gün geçti.
Yasin Ugan’ın kızı Selma, babasına özlemini ve yardım talebini sosyal medyadaki bir video ile dile getirdi.


Selma Ugan şunları söyledi: “Benim adım Selma, babam Yasin Ugan ve diğer 5 kişi kaçırıldı. Hiçbir yerden haber alamıyoruz. İnsan Haklarına ve diğer bir sürü kuruluşa dilekçe gönderdik. Ama hiçbirinden haber gelmedi. Babam ve diğer 5 kişinin bulunması için yardım istiyorum.”

Ankara’da 13 Şubat 2019’da Yasin Ugan ve Özgür Kaya’yı evlerinden başlarına siyah poşet geçirerek götüren ekibin polis olduğu kesinleşmişti. Emniyet’in “bizde yok” dediği Yasin Ugan ve Özgür Kaya ile ilgili polisin evde tutanak tuttuğu ve dosya numarası verdiği ortaya çıkmıştı. Dosya numarasını veren ismin ise Ankara Savcısı Selçuk Güntaş olduğu doğrulanmıştı.

Ugan ve Kaya ile birlikte 6 isimden aylardır haber alınamıyor. TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sezgin Tanrıkulu tarafından defalarca yapılan müracaatlar cevapsız kalırken, Adalet ve İçişleri bakanlıkları kayıp ve kaçırılmış kişilere ilişkin hiçbir insiyatif almıyor, ihlal ve mağduriyetlerini araştırmıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ