İsveç’te Hizmet gönüllüleri, Anneler gününde Türkiye'deki mağdur anneleri anlattılar

Hizmet Gönüllüleri dünyanın dört bir tarafında düzenledikleri etkinliklerle Türkiye’de yaşanan mağduriyetleri anlatmaya devam ediyorlar. İsveç’te düzenlenen Anneler günü etkinliği de büyük ilgi gördü.
İsveçte Mayıs ayının son pazarı kutlanan Anneler Gününde; Doğramacı, Kayabaşı ve Oruç aileleri Luleå Şehir Meydanında Gül dağıtarak Türkiye'deki mağdur anneleri için dua istediler.Hizmet Gönülleri Råneå Kasabadaki belediye ofisi ile görüşüp Luleå şehrinde gül dağıtmak istediklerini söylediler. Råneå Belediyesi hizmet gönüllüleri adına Luleå Belediyesini arayıp gereken izinleri aldıl.


Råneå Belediyesi çalışanları ise Gül dağıtımı için "Arkadaşlarınızın mağduriyetini anlatmak için çok güzel bir etkinlik düşünmüşsünüz. Program bitiminde gelip programın nasıl geçtiğini bizlerle paylaşır mısınız?" diye Hizmet Gönüllülerine desteklerini belirttiler.Hizmet Gönülleri Luleå Şehir Meydanında yaklaşık 100 kişiye gül dağıtıp mağduriyetleri anlatıllar.Etkinlik büyük ilgi görürken güllerin üzerine Türkiyedeki mağduriyetleri anlatan notlar yazıldı.Gülleri alan ve durumdan haberdar olan İsveçliler çok üzüldüklerin ve dua edeceklerini söylediler.İsveç'teki Hizmet Gönüllüleri "Advocates of Silenced Turkey" hesabından susturulmuş Türkiye'deki mağduriyetleri anlatıyorlar 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ