Hesap vermesi gereken Uşak Valisi Funda Kocabıyık, hesap sormaya kalkışıyor!

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Ağustos ayında Uşak Emniyeti'nde yaşanan çıplak arama skandalını gündeme getiren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cemaat soruşturmaları kapsamında 31 Ağustos'ta gözaltına alınan kadınlara, Uşak Emniyeti'nde çıplak arama yapıldığını duyurmuştu.

Gazete Duvar'ın haberine göre, tekrar gündeme gelen iddialarla ilgili konuşan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Gergerlioğlu'nun ismini vermeden "ilgili milletvekili" hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.


"KAMERA KAYITLARI MEVCUT"

Kocabıyık tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada, "Hukuktan ve mevzuattan bir milim sapmadan görev yapan emniyet güçlerimizin fedakârca çalışmaları ve mücadelesinin; bölücü örgüt propagandasının konusu haline gelmesi kabul edeceğimiz bir husus değildir. Yaşananlar göstermektedir ki fe.ö ve PKK terör örgütleri aynı amaç uğrunda birleşmişlerdir. Bir kadın Vali olarak söylüyorum; HDP milletvekili tarafından defalarca yalanlamamıza rağmen sistematik olarak gündeme getirilen bu iftira tamamen hayal mahsulü ve kötü bir yalandır. Olayla ilgili kamera kayıtları mevcut olup, avukat görüşmelerinde de bu konu hiç gündeme gelmemiştir" denildi.
 
NE OLMUŞTU?

Uşak'ta Ağustos ayında yapılan operasyonda 30 üniversite öğrencisi kadın gözaltına alınmıştı.

Günlerce süren gözaltı sürecini Gergerlioğlu, "Uşak'tan korkunç haberler aldık. 30'a yakın çoğu üniversite öğrencisi genç hanıma Uşak Emniyeti'nde çıplak arama yapılmış! Yani üst iç çamaşırlarının içi ve alt çamaşırları dizine kadar indirilerek otur-kalk yapılarak çıplak arama yapılmış! Bunu utanarak anlatıyorlar! Ama yapanlar bunu yapmaktan utanmamışlar. Kimsenin yanına da kar kalmayacak bunlar. Bugün bunların üstü örtülebilir. Ama yarın bu yaptığınız işkencelerden hesap vereceksiniz" sözleriyle duyurmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ