Haydi anlatın vicdanlarınıza! Yusuf Selim bebek de anne ve babasız kaldı

21 aylık Yusuf Selim’in de anne ve babası tutuklandı. Henüz anne sütüyle beslenen ve bir anda ebeveynlerinden ayrılmak zorunda kalan Yusuf Selim’in ağlama krizleri başladı.

Anne sütüyle beslenen 21 aylık Yusuf’un anne ve babası Büşra ve Fettah Esen çifti, 9 Mart’ta tutuklanıp cezaevine gönderildi. Böylece bir bebek daha anne-babasız bırakıldı.

Büşra Esen, Cemaat soruşturmaları kapsamında daha önce 2 ay, eşi ise 18 ay hapis yatmıştı. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Esen çiftinin dosyası Yargıtay’da bekletiliyordu. Sınıf öğretmeni Fettah Esen ve okul öncesi öğretmeni Büşra Esen, Bylock kullandıkları iddiasıyla yargılanmışlardı.


YUSUF AĞLAMA KRİZLERİNE GİRİYOR

Yaşlı anneanne ve dedesiyle birlikte kalan Yusuf Selim’in bir anda anne-babasından ayrıldığı için ağlama krizlerine girdiğini söyleyen aile yakınları, “Hepimiz harap haldeyiz. Yusuf çok hırçınlaştı, ağlama krizleri başladı Dede, anneanne çok yaşlı. El mahkum en yakın zamanda annesinin yanına vermek zorundayız.” dedi.

GÖRÜŞ İÇİN BİN KİLOMETRE YOL GİDECEK

Büşra Esen Edirne E Tipi Cezaevinde, eşi ise Edirne F Tipi Cezaevinde kalıyor. Ahmet Selim ise dede ve anneannesiyle birlikte Niğde’den Edirne’ye 1000 km yol gelmek zorunda. Aile yakını, “Anne ve baba Edirne’de yakın cezaevinde kalıyorlar. Kendi içlerinde görüştürmüyorlar. Görüş için 1000 km yol gitmek zorundalar, maddi manevi bu çok yıpratıcı bir durum.” ifadelerini kullandı.

Sevinç Özarslan / Bold
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ