Hasta tutuklu Lütfi Koç’a cezaevinde darp: Beni öldürecekler, sesimi duyurun

Afyon Cezaevi'ne yeni nakledilen hasta tutuklu Lütfi Koç şiddete maruz kaldı ve ağır şekilde darp edildi. Koç, telefonda ailesinden yardım istedi: "Beni burada öldürecekler, sesimi duyurun"

Kronos'un haberine göre, İzmir Menemen Cezaevi’nde hükümlü bulunduğu dönemde ciddi sağlık sorunları yaşayan ve 18 ay boyunca tedavisi yapılmayan Lütfi Koç rapor alma işlemleri tamamlanmak üzereyken sevk edildiği Afyon Cezaevi’nde şiddete ve kaba dayağa maruz kaldı.

GÖZÜNE KAN İNDİ, FITIK AĞRILARI ŞİDDETLENDİ


Lütfi Koç, yakınları ile yaptığı telefon görüşmesinde darp nedeniyle gözüne kan indiğini, kasık fıtığı ağrılarının şiddetlendiğini söyledi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen sonuç alamadığını, doktorların da kendisine rapor vermediğini belirten Koç yakınlarından yardım istedi.

“BENİ BURADA ÖLDÜRECEKLER”

18 Aralık 2020 tarihinde sevk edildiği Afyon Cezaevi’ndeki sağlık kontrolünün ardından rahatsızlıklarını söylemesine ve ayakta duramamasına rağmen darp ve şiddete maruz kalan Lütfi Koç “Beni öldürecekler, sesimi duyurun. Dilekçelerime yanıt alamıyorum, dilekçeler muhtemelen iletilmiyor. Benim yerime sizler gerekli yerlere başvurun” dedi.

BEYNİNDE İKİ KİST OLUŞTU

Gülen cemaatine ait bir yurtta çalıştığı gerekçesiyle ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla ceza alan Lütfi Koç 20 ay İzmir Menemen Cezaevi’nde kaldı.

Beyninde iki kist oluşan ve kasık fıtığı problemleri yaşayan Koç’un tedavisi 18 aydır gerçekleştirilmiyor.

Sevk nedeniyle Lütfi Koç’un tüm işlemlerini sil baştan yapması anlamına geliyor.

Yüzde 100 engelli çocuğu da bulunan Lütfi Koç, gördüğü şiddet ve darp sonrası cezaevinde ölüm tehdidi altında olduğunu belirterek yakınlarından yardım istedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ