Görüş yolu kazasından bir acı haber daha geldi: Hicran hayatını kaybetti

Hicran Umuç Dalga, Rize’de tutuklu bulunan eşi Lütfü Dalga’yı ziyarete giderken Sivas’ta geçirdikleri kazada abisini ve 3 yeğenini kaybetmişti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Hicran ise hayata tutunamayarak vefat ettiği öğrenildi.


15 Temmuz sonrası yüzbinlerce insana yönelik sürdürülen “Tenkil” süreci birçok insanın hayallerini ve ailesini elinden alan olaylara sebep oluyor. Hizmet Hareketi’ne yönelik yürütülen soruşturma sürecinde tutuklanan Lütfü Dalga, 3 yılı aşkın bir süredir Rize Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunuyordu. Dalga’nın eşi Hicran Umuç Dalga’nın kız kardeşi, Hatay’a gelin gitmişti. Umuç ailesi Hatay’daki kız kardeşlerini ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda Rize Cezaevi’nde tutuklu bulunan Lütfü Dalga’yı ziyaret etmeyi planlıyordu.

Sivas Pınarbaşı-Şarkışla karayolunda kaza geçiren Umuç ailesinden abi Hakan Umuç (35) ve oğlu Yunus Emre Umuç (1) olay yerinde; yaralı diğer çocuklar Yusuf Kenan Umuç ve Yavuz Selim Umuç (9) da tedaviye alındıkları hastanelerde hayatını kaybetti. Hakan Umuç ve üç çocuğun annesi Aysun Umuç (32), Fatih Umuç (23), Hicran Umuç Dalga (32) ve kızı Sibel Erva Dalga (3) ağır yaralı olarak Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.


Ağır yaralı olarak tedavi altına alınan Hicran, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hicran’ın geri de bıraktığı 3 yaşındaki kızı Sibel Evra’nın ise yaşam mücadelesinin devam ettiği ifade edildi. 7,5 yıl hapis cezası alan Lütfü Galga kazayı öğrendiğinde sinir krizi geçirmiş ve cezaevi yönetimi tarafından hücreye konulduğunu öğrenilmişti.


Hicran Umuç Dalga (solda) Lüffü Dalga (ortada) kızları Sibel Erva Dalga (sağda)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ