Gaziantep E Tipi Cezaevi’nde akrostişli şiir alarmı!

Hizmet Hareketi üyeliği suçlamasıyla tutuklu kadına eşi tarafından gönderilen akrostişli şiir başlarına dert açtı. Gardiyanlar tutanak tuttu, avukat Önder Alkurt hakkında soruşturma açıldı.
Gaziantep’te Hizmet Hareketi üyeliği suçlamasıyla tutuklu kadına eşi tarafından gönderilen akrostişli şiir soruşturma konusu oldu. Şiiri veren avukat Önder Alkurt hakkında soruşturma açıldı.

Şiirin yazılı olduğu not kâğıdının ‘şifre içerip içermediği hususunun tespiti’ yapılamadı ama gardiyanlar şiire el koydu, tutanak hazırladı.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın haberine göre, avukat Alkurt, Gülen Cemaati üyeliği suçlamasıyla tutuklu yargılanan müvekkili Gamze B. ile görüşmek için 8 Mayıs’ta Gaziantep E Tipi Cezaevi’ne gitti. Alkurt, görüşme sırasında, Gamze B.’ye eşi Latif B.’nin yazdığı akrostişli şiiri verdi. Şiirde şöyle yazıyordu:


“GÖNLÜMÜ / ALMAKSA / MURADIN / ZATEN / ELLERİNDE”

Düzenlenen tutanakta “Not kâğıdında yazılı kelimelerin baş harflerine bakıldığında bayan tutuklunun adının çıktığı görülmüştür. Kâğıdın tutuklunun eşi tarafından gönderilmiş olabileceği ihtimali göz önüne alınarak, bir şifreleme yöntemi olabileceği düşünülmüştür. Adı geçen avukatın hukuki olarak değil de haber götürüp getirme amaçlı görüşmeye geldiği ihtimali üzerine not kâğıdı muhafaza altına alınmıştır” denildi.

Gaziantep Başsavcılığı avukat Alkurt hakkında soruşturma başlattı. Ardından not kâğıdı, ‘herhangi bir şifre içerip içermediği hususunun tespiti’ için Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’na gönderildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ