Gasp tescillendi: Hangi belgeye, hangi delile dayanarak bizi mahkum ettiniz?

İşadamı Akın İpek’in kurucusu olduğu İpek Üniversitesi’nin hukuksuzca gasp edilerek, insanların delilsiz olarak mahkum edildiği, Koza Grubu’nun diğer şirketlerinden üniversiteye yapılan bağışlarda hiç bir usulsüzlük olmadığı ortaya çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebiyle hazırlanan MASAK raporuna göre, İpek Üniversitesi’ne yapılan bağışlarda şüpheli hiç bir durum tespit edilememiş.

Söz konusu kararı sosyal medya hesabından paylaşan Akın İpek, “Bugün, kelimenin tam manası ile skandal bir belgeyi paylaşmak istiyorum. Tarih 26 Eylül 2016. İpek Üniversitesi KHK ile kapatıldıktan sonra gelen MASAK inceleme sonuç raporu. Soru şu; neye, hangi belgeye, hangi delile dayanarak bizi mahkum ettiğiniz? Hukuken…” ifadelerini kullandı.
   
BAŞSAVCILIK TALEP ETTİ, MASAK ARAŞTIRDI

Ankara Cumhuriyet Başsavclığı 23 Aralık 2015 tarihinde MASAK'a, Akın İpek’in kurucusu olduğu İpek Üniversitesi’ne grup şirketleri tarafından yapılan bağışların ve üniversitenin harcamalarının incelenmesini; düzenlenecek raporun taraflarına ulaştırılmasını talep eden bir yazı gönderir.
MASAK: ŞÜPHELİ BİR İŞLEM YOK

MASAK, 10 aylık 'titiz çalışma'sı sonucunda, hazırladığı 10 sayfalık raporu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderir.

Aşağıdaki ifadeler rapordan alınmıştır:

“İpek Üniversitesi’ne Koza Grubu şirketlerinden gelen bağış tutarlarının üniversite tarafından şüpheli biçimde kullanılıp kullanılmadığını araştırmak üzere yapılan yukarıdaki çalışmada, üniversite haracamaları konusunda şüpheli görülen husus tespit edilmemiştir.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ