Erdoğan faşizmi can almaya devam ediyor

Meriç Nehri’nde alabora olan bottakiler hizmet gönüllüsü çıktı.
Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isterken alabora olan bottaki 3 kişinin cesedine ulaşıldı. Kimlik bilgilerine ulaşılan şahısların Hizmet Hareketi gönüllüsü oldukları öğrenildi.

Türkiye’de yaşanan cadı avından kaçıp Yunanistan’a geçmek isteyen 8-10 kişilik bir gurubun içinde olduğu bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, "Çocuğumu kurtarın" diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Ekipler nehirde botlarla arama çalışması başlattı. Arama sırasında ilk olarak patlamış lastik bot bulundu. Ekipler daha sonra 2 çocuk ve 1 kadının cansız bedenine ulaşıldı. Cesetler botla karaya çıkarılarak, cenaze nakil araçlarına konuldu.
 
KİMLİKLERİ BELLİ OLDU


Meriç Nehri'nden çıkan 1 kadın ve 2 çocuk cesedinin kimlikleri belli oldu. Kimlik bilgilerine göre, Balıkesir'in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Söyler (37), İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir (3) ve Abdül Kadir Enes (11) oldukları tespit edildi. Ölenlerin yakınları, hayatını kaybedenlerin hizmet hareketi gönüllüsü olduklarını söyledi. Yakınları, Türkiye’de son yıllarda yaşanan cadı avından kaçmak için böyle bir yola başvurduklarını belirtti.

AFAD ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Trakya'da ve Balkanlar'da son 3 gün içerisinde yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle Meriç Nehri'nin su debisinde de artış yaşanmıştı. Yunanistan'ın Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'ndan Süvari Köprüsü olarak adlandırılan yaklaşık 10-12 kilometre alan içerisinde arama çalışmaları devam ediyor.

3 PAKİSTANLI GÖZALTINDA

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri botları alabora olan kaçakları Yunanistan’a götürmek için kılavuzluk yaptığını belirlediği Pakistan uyruklu 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Pakistanlı şüphelilerin soruşturmaları jandarma tarafından sürdürüyor. (AKTİFHABER)
 
 
 
 
 
 
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ