Darbe gecesi Hakan Fidan'ın Genelkurmay'dan çıkış görüntüleri ortaya çıktı

Hakan Fidan'ın darbeden hemen önce Genelkurmay Karargahı'ndan çıkış görüntüleri ortaya çıktı. Genelkurmaydaki kamera analizlerinde açık bir şekilde görünüyor. Raporda MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Karargahı'ndan çıkış anı yer aldı.
Darbe girişimi öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la görüştüğü ortaya çokan MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, o gün ile ilgili görüntüleri Genelkurmay’ın güvenlik kameralarıyla da teyit edilmiş oldu. Bir kadın subayın refakat ettiği Fidan, saat 20.20’de karargahtan ayrılıyor. Bununla ilgili daha önce MİT tarafından TBMM Darbe Araştırma komisyonuna gönderilen raporda, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın 15 Temmuz günü, saat 18.00 sıralarında Genelkurmay Başkanı ile bir arada olduğu esnada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma müdürünü aradığı, ancak Cumhurbaşkanına ulaşamadığı, koruma müdüründen bir anormallik olmadığı yönünde bilgi aldığı aktarılmıştı.

Raporda ayrıca MİT Müsteşarı Fidan’ın Genelkurmay Karargahında bir süre beklemeye devam ettiği, ancak Kara Kuvvetleri Komutanında ‘Saldırı ihbarının teyidine yönelik herhangi bir haber gelmemesi üzerine’ saat 20.30 da MİT karargahında Suriye Ulusal Koalisyonu eski Başkanı Muaz Hatip ile olan randevusu nedeniyle saat 20.20’de Genelkurmay Karargahından ayrıldığı belirtilmişti.
İşte o fotoğraf:
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ