Cezaevindeki Harbiyeli kızlardan ilk fotoğraf: Adalet elbet gelecek!

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezasına çarptırılan Harbiyeli şehit kızı Nimet Ecem Gönüllü ile silah arkadaşları Şüheda Sena Öğütalan ve Nagihan Yavuz, cezaevinden fotoğraf paylaştı.
AKP yargısı 15 Temmuz’un en büyük faturasını Hava Harp Okulu öğrencilerine kesti. 259 Harbiyeliye müebbet hapis cezası verildi. Bu öğrencilerden 3’ü de kadındı.


Kadın öğrencilerden Nimet Ecem Gönüllü, şehit kızıydı. Nimet Ecem ile birlikte yakın arkadaşları Şüheda Sena Öğütalan ve Nagihan Yavuz da müebbete mahkum edildiler. Bakırköy Cezaevi’nde tutulan kader arkadaşları, cezaevinden işte bu fotoğrafı gönderdiler.

HEP BÖYLE GÜLÜN

Cezaevinden ilk fotoğraf karesini, 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde katledilen şehit Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin paylaştı. Tekin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Tertemiz güzel harbiyeli kızlar. Şu an cezaevindeler eminim çıkacaklar. Hep böyle gülün. Masumlar için adalet elbet gelecek. Silah bile sıkmadılar ama 3 yıldır cezaevinde yatıyorlar. Bu olaylar olmasaydı şu an kardeşim gibi teğmen olacaklardı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ