Cezaevinde pankreas kanseri olan gazeteci Mevlüt Öztaş artık konuşamıyor!

Cemaat soruşturması kapsamında 2,5 yıl önce tutuklanan ve cezaevinde pankreas kanserine yakalanan gazeteci Mevlüt Öztaş zamanında tedavisi yapılamadığı ve geç tahliye edildiği için artık konuşamaz hale geldi.
Mevlüt Öztaş’ın artık konuşamadığını belirten kızı Büşra Öztaş, babasının söylemek istediklerini artık yazarak anlattığını ifade etti.

MEVLÜT ÖZTAŞ: ÜMİT HEP VAR

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Büşra Öztaş ‘‘Babam şu an konuşamıyor, söylemek istediklerini yazarak anlatıyor. Bugün yazdığı cümleyi size de aktarıyorum. “Ümit hep var, iyileşeceğiz yaşayacağız inşallah” ifadelerini kullandı.


 

Cezaevinde tedavisi geciktiği için yakalandığı pankreas kanserinin 4. evreye ilerlediği ortaya çıkan gazeteci Mevlüt Öztaş, 2 ay ay önce heyet raporuyla tahliye edilmişti.Kanser karaciğere tamamen yayıldığı için karaciğerin fonksiyonlarını yitirdiği ve sarılık başladığını söyleyen kızı Büşra Öztaş, ‘‘Üzerine yetmezmiş gibi böbrekler de iflas etti bugün diyalize girdi ve bundan sonra da diyalize ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor.’’ dedi.

Gazeteci Mevlüt Öztaş, iki sene önce cezaevinde böbrek yetmezliği başladığında Uşak’ta mahkemede ‘‘Diyalize bağlı bir hayat yaşamak istemiyorum, tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum.’’ demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ