Cezaevinde bulunan eski Yargıtay üyesinin evlat acısı: Cenazeye katılmasına bir saat izin verildi!

KHK’yla meslekten atılan ve tutuklanan eski Yargıtay üyesi İbrahim Kır, dün trafik kazasında 17 yaşındaki oğlu Emre Mert Kır’ı kaybetti. Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilen Emre Kır’ın cenazesine babası ancak 1 saatliğine gelebildi.
15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Yargıtay eski üyesi İbrahim Kır’ın 17 yaşındaki oğlu, alkollü bir sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Ankara’nın Sincan ilçesinde alkollü olduğu belirlenen Emre B. isimli sürücünün kullandığı ve aşırı hızla gelen 06 BTL 578 plakalı otomobil, yolun karşısına bisikletiyle geçmek isteyen 17 yaşındaki Emre Mert Kır’a çarptı. Kır tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Emre Mert Kır’ın cenazesi bugün defnedildi. Eski Yargıtay üyesi İbrahim Kır’ın oğlunun cenazesine katılabilmesi için yönetmelik gereği ve yol süresi hariç 2 güne kadar izin alabilme hakkı varken, sadece bir saatliğine izin verildi. Bu durum yaşatılan hukuksuzluğu gözler önüne serdi.

İbrahim Kır 4 yıldır ayrı kaldığı oğlunun cenazesinde kısa bir süre kalıp cezaevine geri götürüldü.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan HSYK eski Tetkik Hakimi Tekin Korkmaz, “Yagıtay eski üyesi İbrahim Kır Bey’in 17 yaşındaki oğlunun cenazesine katılabilmesi için yönetmelik gereği (yol süresi hariç) 2 güne kadar izin alabilme hakkı varken, sadece bir saatliğine izin verilmesinin kanunen açıklaması olmadığı gibi vicdanen de yok” ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ