Batman’da 40 kadın yargılanıyor; suçları kurban eti dağıtmak!

Batman Adliyesi’nde bugün 40 kadın vardı, yargılanmak için bekleyen.


Suçları kurban bayramında ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmak için telefonda konuşmak! Emniyet, araştırmış, soruşturmuş, teknik ve fiziki takibe almış ve 40 kadınla ilgili bu suçu bulmuş! Dosyayı savcıya göndermiş. Savcı ise erinmemiş ve 40 yardımsever kadın hakkında ‘iddianame hazırlamış. Kurban bayramında, ‘kurban eti dağıtmak için telefonda konuşmalarını, randevulaşmalarını vs.’ terör örgütü üyeliğine delil olarak göstermiş.

İddianameyi mahkemeye göndermiş. Mahkeme de ‘Yahu böyle suç mu olur? Kurban bayramında ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmak nasıl terör örgütü üyeliğinin delili olabilir?’ gibi sorular sorup iddianameyi aynen iade etmek yerine ‘kabul’ etmiş ve yargılama başlamış.


HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün konuya ilişkin adliye içerisinden bir fotograf ve bilgi paylaştı. Şöyle diyor Gergerlioğlu, “Batman adliyesinde 40 kadın… Yargılanmayı bekliyorlar. Suçları mı? ‘Kurban eti dağıtalım’ diye telefonda konuşmak. Hep ıslah için çalışırım. Bela okumamak için kendimi zor tutuyorum..!”

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ