Alıcı'nın eşi: Kanser hastası bir insana bu yapılmamalıydı. Nerede vicdan, merhamet!

Bir kanser hastası daha cezaevine gönderildi. 27 Ocak’ta gözaltına alınan Veysel Alıcı dün akşam tutuklanıp Konya Cezaevine konuldu.

Bir haftadır Konya İl Jandarma Müdürlüğü içindeki TEM Şube’de gözaltında tutulan lenf kanseri Veysel Alıcı bugün tutuklandı.

Bold Medya’ya konuşan eşi Şeyma Alıcı, “Çok canım yanıyor. Çok üzgünüm. Kanser hastası bir insana bu yapılmamalıydı. Vicdan nerede, merhamet nerede!” dedi.


Şeyma Alıcı eşinin 21 gün karantina hücresinde kalacağını söyledi.

KHK ile kapatılan Konya Mevlana Üniversitesi’nin idari kadrosunda çalışan Veysel Alıcı, 27 Ocak’tan bu yana Konya İl Jandarma Müdürlüğü içindeki TEM Şube’de gözaltında tutuluyordu.

Tanık ifadelerine dayanılarak örgüt üyesi olduğu iddia edilen Alıcı, 2013 yılından bu yana lenf kanseri tedavisi görüyor.

Teşhis konulduktan sonra bir yıl kemoterapi, radyasyon ve ışın tedavisi alan Veysel Alıcı, kasıklarından, boynundan ve koltuk altından birçok kez ameliyat oldu.

Metabolizması çok zayıfladığı için bu süreçte sürekli hastalıklarla mücadele etti. Eşi, tümörün cezaevi koşullarında başka organlarına sıçramasından endişe ediyor.

Kalp kapakçığında oluşan gevşeme nedeniyle 4 ayrı ilaç kullanan Veysel Alıcı, kalp, sırt ağrısı, kolunda uyuşma sorunları da yaşamıştı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan 41 yaşındaki Veysel Alıcı en son Mevlana Üniversitesi Destek Hizmetleri Departmanı’nda görev yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ