AKP'nin teşkilatlara silah dağıttığının fotoğrafı

15 Temmuz gecesi sivillere silah dağıtıldığı iddiaları daha tazeliğini korurken , AKP teşkilatında ortaya çıkan bir fotoğraf iddiaları doğrulayan bir delil oldu.
Elinde sadece polis envanterinde bulunan MP5 marka otomatik silahla fotoğrafını sosyal medyada paylaşan kişi Düzce AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek. 15 Temmuz gecesi sivillere dağıtılan silahlardan bir olan MP5'ler sadece polis envanterinde bulunuyor... 

Üstüne üstlük  Mehmet Aybek, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması üzerine CHP'nin Ankara'dan İstanbul'a 'Adalet Yürüyüşü' başlatma kararı almasından sonra MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından paylaşıyor... .

'VUR DE VURALIM, ÖL DE ÖLELİM'


Erkek kuaförü olarak çalışan AK Parti Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Aybek'in, fotoğraf ile birlikte, "Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter" notunu yazması dikkat çekti.
Aybek, yaklaşık 6 saat sonra bu fotoğrafı sayfasından kaldırdı.  
DAHA ÖNCE DE BU FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKMIŞTI
Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi AKP'nin emniyet envanterindeki silahları kendileriyle ilişkili "sivillere" dağıttığı iddiasına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.


Polis 15 Temmuz'da vatandaşa silah dağıtmış!


Satışı yasak silahı kullanan Maraş, savunmasında, “Silahı 15 Temmuz darbe gecesi Ankara Emniyet’nin önünde dağıtmışlardı” dedi.

Hürriyet'in haberine göre; 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde sivillere silah dağıtıldığı iddiası, bir cinayet davasıyla yeniden gündeme geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre, 30 Temmuz 2016’da ceviz ağaçlarını suladıktan sonra İdris ve Cesur Demircioğlu traktörle yola çıktı. İdris Demircioğlu’nun kullandığı traktör, Çubuk ilçesi Sarısu köyünün yakınlarına geldiğinde, piknikten dönen Murat Maraş’ın (37) kullandığı araçla karşılaştı. Maraş’ın yanında, birlikte yaşadığı Ayşe B. ve 10 aylık çocuğu da vardı.

‘KÖYE BIRAKACAKTIM’

Yol verme tartışmasında Maraş, aracının arka koltuğundaki MP-5 marka silahı alarak iki kardeşe ateş etti. Saldırıda İdris Demircioğlu (23) yaralandı, Cesur Demircioğlu (18) öldü. Kaçan Maraş, 4 Aralık 2016’da yakalandı. Savcılık, Maraş hakkında Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İlk duruşma 31 Mayıs’ta yapıldı. Sanık Maraş savunmasında şu iddialarda bulundu: “Bu tabancayı 15 Temmuz darbe gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün önünde dağıtmışlardı. Ben de oradan almıştım. Tabancayı hiç kullanmamıştım, amacım köye bırakmaktı. Silahı aldıktan sonra önce İdris Demircioğlu’nun bulunduğu yere doğru ateş ettim. Cesur tüfeği bana doğrulttu, o arada panik ve korku halinde idim. Cesur’a doğru 3 el ateş ettim.”

MUSTAFA MARAŞ ‘SIKAYIM MI’ DEDİ

Saldırıda yaralanan İdris Demircioğlu ise mahkemedeki ifadesinde şunları söyledi: “Sanık silahı kafa hizama doğrultarak, ‘Sıkayım mı’ dedi. Herhangi bir karşılık vermedik, bu aşamada sanık tetiğe bastı ancak silah ateş almadı. Sanık, geriye çekilip silahla bir şeyler yaptı. Akabinde silahı traktöre doğrulttu ve seri bir şekilde ateş etti. Mermiler sağ bacağıma isabet etti yere düştüm. Sanık peşinden kardeşimin göğüs hizasına hedef alarak bir kez daha seri şekilde ateş etti. Traktörde çifte ya da başka bir silah yoktu.”

Emniyet: Vatandaş alamaz

Emniyet yetkilileri, MP-5 marka silahların seri ateş yapabilen otomatik silah statüsünde bulunması nedeniyle ruhsat karşılığında vatandaşa satışının bulunmadığını bildirdiler.

İşte Hürriyet'in o manşeti...


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ