Aile boyu zulüm: Demir Ailesi’nden tam 7 kişi cezaevinde

Vatandaşlıktan çıkarılan Mevlüt Demir’in kendisi, eşi, kızı, oğlu ve iki damadı cezaevinde tutuluyor
Türkiye’de, 15 Temmuz 2016’da kimler tarafından yapıldığı halen belli olmayan ama Hizmet Hareketine mal edilen darbe kalkışmasından sonra başlayan cadı avı her geçen gün devam ediyor. Uluslararası İnsan Hakları Örgütlerine göre şu ana kadar 150 bin kişi gözaltına alınırken bunlardan 60 bini tutuklandı ve cezaevlerinde tutuluyor. Cezaevlerinde olan onlarca mağdur ailelerden biri de Demir ailesi. Ailenin reisi Meahit Mevlüt Demir (54) ömrünü hayır işlerinde geçirmiş biri.


KHK ile vatandaşlıktan çıkarılan 130 kişiden biri olan Mevlüt Demir, iki yıldır saklanıyordu. Bundan dolayı yüksek tansiyon ve şeker hastalığı olmasına rağmen doktora bile gidemiyordu. Geçtiğimiz günlerde tutuklanan Mevlüt Demir’le birlikte aynı aileden 7 kişi cezaevine konmuş oldu. Mevlüt Demir’in kendisi, Eşi Fatma Demir, kızı, gelini, oğlu ve iki damadı cezaevinde.
Ailenin küçük yaştaki torunlarına şu anlık yakınları  bakıyor. Ailelerinden uzak olan çocukların ağır hastalıkları bulunuyor.


Mevlüt Demir’in bir akrabası onun hakkında şunları söyledi: “Çok sevdiği vatanı onu vatandaşlıktan atmıştı çok ağladı ama rabbine hep dua etti. Vardır bir hayır dedi. Sonra ömrü boyunca dişiyle tırnağıyla alın teri ile çalışıp kazandığı sermayesine el konuldu. Yine sabretti, Allah büyüktür dedi. İki damadı kızı gelini oğlu eşi ve kendi tutuklandı. Bir kızının 2 yaşında bir oğlu anne babası içerde o dışarda onlardan uzak. 6 yaşında ve hastalıkları var.”
 
 
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ